Dzień Otwartych Drzwi

Już po raz drugi w ZSP Nr 1, Szkole Podstawowej Nr 13 nauczyciele, uczniowie i rodzice zorganizowali tzw. „Dzień Otwartych Drzwi”. Ta majowa impreza była adresowana przede wszystkim do przedszkolaków grup „0” , którzy w roku szkolnym 2009/2010 rozpoczną edukację w naszej szkole. Było bardzo kolorowo i wesoło. W ten sobotni, wolny od nauki dzień, szkolna sala gimnastyczna zapełniła się ciekawymi wystawkami i ekspozycjami, a przyszli uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych. Zwiedzający szkołę mogli podziwiać osiągnięcia sportowe uczniów w postaci licznych pucharów, medali, dyplomów, a także obejrzeć poszczególne sale lekcyjne. Dyrekcja i nauczyciele udzielali informacji na temat funkcjonowania szkoły, oferty edukacyjnej oraz bezpieczeństwa uczniów. Wielu przybyłych gości zatrzymało się, by obejrzeć księgi pamiątkowe szkoły, kroniki klasowe i albumy, a w specjalnie na ten dzień utworzonej kawiarence każdy maluch i jego opiekunowie mogli zjeść coś słodkiego. Dla przyszłych pierwszaków uczniowie klasy VIb i VIc przedstawili inscenizację bajki „Śniąca Królewna”.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych – Prezydent Miasta p. Roman Wojcieszek, Naczelnik Wydziału Oświaty p. Krzysztof Myszka i przedstawiciele Komisji Oświaty p. Zdzisław Ślusarczyk i p. Konrad Krönig. Miło nam było gościć wychowawców przedszkoli -grup „O” i prezydium Rady Rodziców – p. Małgorzatę Wąs i p. Monikę Dąbrowską.
„Dzień Otwartych Drzwi – Szkoła Wesoła” stworzył wspaniałą okazję do zaprezentowania i promocji naszej placówki w środowisku lokalnym.