Turniej BRD

Na terenie naszej szkoły przeprowadzony został powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. W eliminacjach wzięło udział jedenaście trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu skarżyskiego. Zawodnicy walczyli o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym i jak najmniejszą ilość punktów karnych na torze przeszkód. Zawody przebiegły sprawnie i w miłej sportowej atmosferze, a uzyskane wyniki świadczą o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności uczniów.
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Skarżysku – Kam.
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skarżysku –Kam.
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Suchedniowie.
Zwycięzcą indywidualnym został Radosław Gajewski – SP w Mroczkowie.
Wszyscy uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez samorządy terytorialne powiatu skarżyskiego. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele – p. Bożena Kwiatkowska i p. Stella Rusinek, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwali przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku –Kam. – st. sierż. Krzysztof Kowalik oraz mł. asp. Mariusz Sokołowski. Wszystkim uczniom gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności praktycznych, wierząc że wysiłek włożony w przygotowanie się do zawodów zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach.